KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik / collage 14234239
nr 1423 4239
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
Blandteknik / collage, "Kult". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 71x105 cm
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 18:39:28
28/9 18:42:05
Skultuna Messingsbruk
Skultuna Bruk vid
Svartån i Skultuna nära Västerås grundades av Karl IX 1607.